Salon Materacy - Łempiccy, ul. Jagiellońska 82B, 03-301 Warszawa, tel. 222434373, e-mail: sklep@salonmateracy.pl
Koszyk: 0,00
cart
aktualnosci_25.jpg

Co robi dobry sprzedawca materacy do łóżek?

 
 Po tygodniach poszukiwań niektórzy z nas trafiają do sympatycznego pana Zbysia, czy sympatycznej pani Zosi i ufni w fachową wiedzę specjalistów podejmują decyzję. Są jeszcze Ci bardziej dociekliwi i wytrwali, którzy po kilku rozmowach w sklepie, po godzinach spędzonych w internecie już wiedzą jaki model jest dla nich najlepszy, a jeżeli nie wybrali modelu to doskonale wiedzą jaki on ma być.

        Konfrontacja z dobrym sprzedawcą może okazać się dosyć brutalna. Ci z Państwa, którzy wybrali już konkretny model materaca, po położeniu się na nim, są zdziwieni dlaczego ten materac jest taki twardy, lub przeciwnie dlaczego ten materac jest taki miękki. Druga sytuacja jest jeszcze trudniejsza. Klienci wiedzą jakie cechy ma mieć ich materac, od sprzedawcy oczekują sprostania ich wymaganiom, np. wybrany model materaca ma byś sprężynowy, termoelastyczny, nie wyższy niż 16cm (bo źle wyglądał w łóżku), pokrowiec do prania antyalergiczny i lato/zima, wszystko wykonane tylko z naturalnych surowców. Taki zbiór cech wzajemnie się wykluczających, powoduje nie możność racjonalnego wyboru.

Co robi słaby sprzedawca: bierze model, który chociaż w części spełnia postawione, kryteria, i stara się utwierdzać Klienta w przekonaniu, że to co proponuje jest najlepszym rozwiązaniem. Mówi dużo o wszystkim co wie, chce zrobić wrażenie znawcy tematu.

Co robi dobry sprzedawca: zadaje konkretne pytania, o rozmiar, o rodzaj stelaża, dla kogo jest ten wybór, jaka jest ulubiona pozycja snu, czy dotychczas występowały problemy związane z wygodnym spaniem, jeżeli tak to jakie. Doradca powinien potrafić słuchać i na podstawie tego czego oczekują klienci zaproponować kilka rozwiązań, uwzględniając przy tym ich budżet cenowy. Sprzedawca zarówno w teorii jak i praktycznie(sprawdzając krzywiznę kręgosłupa i podparcie kręgosłupa) powinien racjonalnie umotywować swoja propozycję.


Ważne kryteria wyboru z punktu widzenia komfortu spania:

 

Elastyczność punktowa materaca: w skrócie oznacza to możliwość dobrego dopasowania się materaca do kształtu naszego ciała, a tym samym dokładnego podparcia kręgosłupa na całej jego długości. (chodzi o podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa). Czym bardziej elastyczny materac tym lepiej się dopasowuje. Twardość materaca: kryterium subiektywne każdy z nas inaczej może odbierać twardość chociażby ze względu na wagę ciała. Praktyczna rada, nie sugeruj się opisem twardości sprawdź sam. Wysokość materaca: kryterium dosyć oczywiste jeżeli sobie je uświadomimy. Aby materac mógł swobodnie się dopasować musi mieć odpowiednią grubość. Rodzaj stelaża w łóżku: stelaż powinien być elastyczny, a jego listwy umieszczone w odstępach nie większych niż co 3cm. Jeżeli jest inaczej przy wyborze materaca trzeba to uwzględnić.(odpowiednia wysokość, wpływ na żywotność, kwestia gwarancji) Jeżeli wykazali Państwo tyle wytrwałości czytając ten artykuł, od zespołu Materace-Łempiccy życzymy samych trafnych wyborów, uczciwych i fachowych sprzedawców, a przy okazji odwiedzin tej witryny zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z porady naszych doradców:

Telefon do doradcy: 022 2434373 ul. Jagiellońska 82b, Warszawa

Nasi partnerzy

M&K Foam Koło
Materasso
Matex
Metzeler
PerDomire
Sembella
Infolinia
Pn-Sb:
10:00 - 20:00
 

 
Tel. 022 243 43 73 sklep@salonmateracy.pl
SONDA

Czy podoba Ci się nasza strona?

bardzo dobra
dobra
nie mam zdania
przeciętna
Przejdź do zakładki

Musisz być zalogowany żeby zobaczyć swoje proukty dodane do zakładki

Przejdź do listy porównań
Brak produktów w porównywarce.

Ta strona korzysta z cookies OK, rozumiem Więcej informacji