Salon Materacy - Łempiccy, ul. Jagiellońska 82B, 03-301 Warszawa, tel. 222434373, e-mail: sklep@salonmateracy.pl
Koszyk: 0,00
cart

Materac- ból pleców, czy ból głowy?

        Urządzasz swoją sypialnię, kupiłeś nowe łóżko, boli Cię kręgosłup, czujesz odrętwienie kończyn, twój rehabilitant sugeruje wymianę dotychczasowego spania, twoi znajomi chwalą się nowym wygodnym łóżkiem. Te wszystkie przyczyny, jedne ważne inne prozaiczne skłoniły Cię do podjęcia decyzji, kupujemy nowy materac.
        Zaczynają Państwo zbierać informacje, trochę w internecie, trochę u rodziny i znajomych. Rozmowy w specjalistycznym sklepie nie wiele wnoszą. Jedni sprzedawcy proponują mat. sprężynowe, inni przeciwnie tylko mat. piankowe. Fachowe foldery producentów, których nazbierała się pokaźna sterta też nie dają żadnej konkretnej informacji. Wszystkie pokazują zalety produktu, jedne oddychają, inne są anty alergiczne, jeszcze inne ortopedyczne. Nikt nie pisze o wadach, nikt nie robi porównań, nikt nie mówi co tak naprawdę jest ważne w kontekście naszego wysypiania się i naszego bólu pleców.

        Po tygodniach poszukiwań niektórzy z nas trafiają do sympatycznego pana Zbysia, czy sympatycznej pani Zosi i ufni w fachową wiedzę specjalistów podejmują decyzję. Są jeszcze Ci bardziej dociekliwi i wytrwali, którzy po kilku rozmowach w sklepie, po godzinach spędzonych w internecie już wiedzą jaki model jest dla nich najlepszy, a jeżeli nie wybrali modelu to doskonale wiedzą jaki on ma być.

        Konfrontacja z dobrym sprzedawcą może okazać się dosyć brutalna. Ci z Państwa, którzy wybrali już konkretny model, po położeniu się na nim, są zdziwieni dlaczego ten materac jest taki twardy, lub przeciwnie dlaczego jest taki miękki. Druga sytuacja jest jeszcze trudniejsza. Klienci wiedzą jakie cechy ma mieć ich materac, od sprzedawcy oczekują sprostania ich wymaganiom, np. wybrany model ma byś sprężynowy, termoelastyczny, nie wyższy niż 16cm (bo źle wyglądał w łóżku), pokrowiec do prania antyalergiczny i lato/zima, wszystko wykonane tylko z naturalnych surowców. Taki zbiór cech wzajemnie się wykluczających, powoduje nie możność racjonalnego wyboru.

        Co robi słaby sprzedawca: bierze model, który chociaż w części spełnia postawione, kryteria, i stara się utwierdzać Klienta w przekonaniu, że to co proponuje jest najlepszym rozwiązaniem. Mówi dużo o wszystkim co wie, chce zrobić wrażenie znawcy tematu.

Co robi dobry sprzedawca: zadaje konkretne pytania, o rozmiar, o rodzaj stelaża, dla kogo jest ten wybór, ulubiona pozycja snu, czy dotychczas występowały problemy związane z wygodnym spaniem, jeżeli tak to jakie. Doradca powinien potrafić słuchać i na podstawie tego czego oczekują klienci zaproponować kilka rozwiązań, uwzględniając przy tym ich cenę. Sprzedawca zarówno w teorii jak i praktycznie(sprawdzając linię i podparcie kręgosłupa) powinien racjonalnie umotywować swoja propozycję.

         Ważne kryteria wyboru z punktu widzenia komfortu spania

1.Elastyczność: w skrócie oznacza to możliwość dobrego dopasowania się materaca do kształtu naszego ciała, a tym samym dokładnego podparcia kręgosłupa na całej jego długości. (głównie chodzi o podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa). Czym bardziej elastyczne podłoże tym lepiej się dopasowuje.

2.Twardość: kryterium subiektywne każdy z nas inaczej może odbierać twardość chociażby ze względu na wagę ciała. Praktyczna rada, nie sugeruj się opisem twardości sprawdź sam.

3.Wysokość: kryterium dosyć oczywiste jeżeli sobie je uświadomimy. Aby materac mógł swobodnie się dopasować musi mieć odpowiednią grubość

4.Rodzaj stelaża: stelaż powinien być elastyczny, a jego listwy umieszczone w odstępach nie większych niż co 3cm. Jeżeli jest inaczej przy wyborze materaca trzeba to uwzględnić.(odpowiednia wysokość, wpływ na żywotność, kwestia gwarancji)

         Jeżeli wykazali Państwo tyle wytrwałości czytając ten artykuł, od zespołu Materace-Łempiccy życzymy samych trafnych wyborów, uczciwych i fachowych sprzedawców, a przy okazji odwiedzin tej witryny zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a może i skorzystania z porady naszych doradców:

Telefon do doradcy: 608383959, 222434373.

Nasi partnerzy

Hesena
M&K Foam Koło
Materasso
Matex
Metzeler
PerDomire
Sembella
Stolarnia
Infolinia
Pn-Sb:
10:00 - 20:00
Niedziela: 11:00 - 17:00
(tylko ostatnia w miesiacu)
 
Tel. 022 243 43 73 sklep@salonmateracy.pl
SONDA

Czy podoba Ci się nasza strona?

bardzo dobra
dobra
nie mam zdania
przeciętna
Przejdź do zakładki

Musisz być zalogowany żeby zobaczyć swoje proukty dodane do zakładki

Przejdź do listy porównań
Brak produktów w porównywarce.

Ta strona korzysta z cookies OK, rozumiem Więcej informacji