Salon Materacy - Łempiccy, ul. Jagiellońska 82B, 03-301 Warszawa, tel. 222434373, e-mail: sklep@salonmateracy.pl
Koszyk: 0,00
cart

Materace dobre dla kręgosłupa

Technologie:
Pianki termoelastyczne opracowano bardzo dawno, bo w latach 70-tych ubiegłego stulecia. Wykorzystywano ją w kombinezonach kosmonałtów. W latach 90-tych pewna duńska firma o nazwie Tempur postanowiła wprowadzić na rynek nowe poduszki ortopedyczne, wykorzystując do tego celu piankę termoelastyczną. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę.
Nowe poduszki znajdowały co raz to nowe rzesze zadowolonych klientów. Firma idąc za ciosem wprowadziła również materace tego typy. W krótkim czasie firma stała się nie tylko liderem na rynku krajowym ale zajęła jedno z pierwszych miejsc w eksporcie Dani. Pokazuje to również skalę sukcesu samej technologi, którą docenili klienci.

Dlaczego pianka:

Poszukując idealnego materaca szukano różnych rozwiązań. Na początku były sprężyny: bonelowe,(znane z tapczanów, wersalek), sprężyny kieszeniowe, materace lateksowe, aż wreszcie przyszedł czas na pianki: poliuretanowe, wysokoelastyczne i termoelastyczne. Każdy z rodzajów znalazł doskonałe zastosowanie w branży materacowej. Powodów było kilka: stosunkowo niska cena (p. poliuretanowa) neutralność w związku z alergiami, dobra elastyczność, wysoka żywotność. Pomimo początkowo nieufnemu podejściu klientów, z czasem modele piankowe zdobyły swoje miejsce na rynku.

Dlaczego materace termoelastyczne:

Konstrukcje tego typu dzięki dużej elastyczności (plastyczności) reagując na temperaturę naszego ciała świetnie się dopasowują. Dają dobre podparcie kręgosłupa na całej jego długości. Redukują do minimum ucisk punktowy na wystające części (bark, biodro). Uważane są za materace ortopedyczne, polecane szczególnie na bóle pleców, ogólne problemy z wygodnym snem.

Nasi partnerzy

Hesena
M&K Foam Koło
Materasso
Matex
Metzeler
PerDomire
Sembella
Stolarnia
Infolinia
Pn-Sb:
10:00 - 20:00
Niedziela: 11:00 - 17:00
(tylko ostatnia w miesiacu)
 
Tel. 022 243 43 73 sklep@salonmateracy.pl
SONDA

Czy podoba Ci się nasza strona?

bardzo dobra
dobra
nie mam zdania
przeciętna
Przejdź do zakładki

Musisz być zalogowany żeby zobaczyć swoje proukty dodane do zakładki

Przejdź do listy porównań
Brak produktów w porównywarce.

Ta strona korzysta z cookies OK, rozumiem Więcej informacji