Salon Materacy - Łempiccy, ul. Jagiellońska 82B, 03-301 Warszawa, tel. 222434373, e-mail: sklep@salonmateracy.pl
Koszyk: 0,00
cart
Kategorie
Filtry

Filtrowanie

Wyczyść
Producent    
Cena (zł)    -    
Rozmiar   
wysokość [cm]    -     twardość    twardość partnerska    strefy twardości    pokrowiec    gwarancja na wkład    gwarancja z dopłatą    gwarancja satysfakcji    czas realizacji   
Tylko promocje
Tylko wyprzedaże
Dostępne od ręki

Materace lateksowe

(4 produkty)

Wkład materaca stanowi forma naturalnej pianki, uzyskanej w procesie wulkanizacji spienionego mleczka kauczukowego. Powstały w taki sposób blok lateksowy charakteryzuje się wysoką elastycznością oraz trwałością. Do produkcji materaców używa się bloków o różnej wysokość i twardości. Abu uzyskać odpowiedni komfort spania blok powinien mieć odpowiednią wysokość w innym przypadku materac nie będzie w stanie dopasować się do kształtu ciała. Na rynku występują bloki lateksowe o wysokości 10cm,12cm, jednak są one zbyt cienkie aby uzyskać w nich odpowiedni komfort spania.

Blok lateksowy to mieszanka lateksu naturalnego i sztucznego. Od odpowiednich proporcji zależy jakość bloku czyli trwałość materaca. Niektórzy producenci aby obniżyć cenę do lateksu dodają kredę jako wypełniacza zwiększającego objętość. Kreda ma bardzo niekorzystny wpływ na ,,oddychanie” bloku lateksowego, ponadto pochłania i zatrzymuje wilgoć (pot).

Kwestia ,,oddychania” materaca lateksowego jest nie lada wyzwaniem dla producentów i projektantów materacy lateksowych. Lateks z natury jest materiałem słabo wentylującym się dlatego aby tą wentylację poprawić wykonuje się odpowiednie kanały w płycie lateksowej, lateks łączy się z innymi materiałami. Pomimo tych zabiegów efekty nie zawsze są zadowalające. Dlatego do łóżek zabudowanych, dla osób, które maja tendencję do nadmiernego pocenia się materacy lateksowych nie powinno się polecać.

Sortuj wg: 
Wyników na stronie: 
p

Nasi partnerzy

M&K Foam Koło
Materasso
Matex
Metzeler
PerDomire
Sembella
Infolinia
Pn-Sb:
10:00 - 20:00
 

 
Tel. 022 243 43 73 sklep@salonmateracy.pl
SONDA

Czy podoba Ci się nasza strona?

bardzo dobra
dobra
nie mam zdania
przeciętna
Przejdź do zakładki

Musisz być zalogowany żeby zobaczyć swoje proukty dodane do zakładki

Przejdź do listy porównań
Brak produktów w porównywarce.

Ta strona korzysta z cookies OK, rozumiem Więcej informacji