Salon Materacy - Łempiccy, ul. Jagiellońska 82B, 03-301 Warszawa, tel. 222434373, e-mail: sklep@salonmateracy.pl
Koszyk: 0,00
cart
Kategorie
Filtry

Filtrowanie

Wyczyść
Producent    
Cena (zł)    -    
Rozmiar   
wysokość [cm]    -     twardość    twardość partnerska    strefy twardości    pokrowiec    gwarancja na wkład    gwarancja z dopłatą    gwarancja satysfakcji    czas realizacji   
Tylko promocje
Tylko wyprzedaże
Dostępne od ręki

Materace bonelowe

(0 produktów)

Materace na sprężynach typu bonel jako konstrukcja są bardzo stare. Sprężyn bonelowych używano w tapicerstwie od bardzo dawna. Wszystkie kanapy, fotele czy popularne wersalki zaopatrzone były w ten rodzaj spręży. Często było tak, że po jakimś czasie użytkowania sprężyny pękały i wychodziły na zewnątrz powodując niemożliwość dalszej eksploatacji mebla czy materaca. Aby zapobiec tego typu sytuacjom wyszukiwano różnych materiałów, które mogłyby posłużyć jako wypełnienie zabezpieczające przed wychodzeniem sprężyn. I tak zwykła pianka poliuretanowa zastępowana była lub używana w połączeniu z: trawą morską, włosiem końskim, włóknem kokosowym. Materace o takiej konstrukcji bywały twarde i mało elastyczne. Nie kłóciło się to jednak z powszechnie panującą opinią, że materace twarde mają właściwości zdrowotne i świetnie wpływają na wszelkie dolegliwości kręgosłupa. Musiało upłynąć dużo czasu aby ten mit obalić. Zdarzają się klienci, którzy do tej pory jakość materaca utożsamiają z jego twardością. Charakterystyka pracy sprężyn bonelowych: Określona ilość sprężyn w kształcie podwójnego stożka powiązanych ze sobą tworzy cała formatkę sprężynową. Z racji powiązania sprężyny te mają małą elastyczność punktową, czyli słabo dopasowują się do kształtu ciała, a to z kolei przekłada się na niedostateczny komfort spania. Dlaczego stosuje się takie rozwiązania?

Podstawową zaletą tego rozwiązania jest cena sprężyn, które wykonywane w 100% maszynowo mogą być bardzo tanie. Materace o tego typu konstrukcjach świetnie mogą się sprawdzić jako spanie okazjonalne używane sporadycznie.

Sortuj wg: 
brak produktów
Wyników na stronie: 
p

Nasi partnerzy

M&K Foam Koło
Materasso
Matex
Metzeler
PerDomire
Sembella
Infolinia
Pn-Sb:
10:00 - 20:00
 

 
Tel. 022 243 43 73 sklep@salonmateracy.pl
SONDA

Czy podoba Ci się nasza strona?

bardzo dobra
dobra
nie mam zdania
przeciętna
Przejdź do zakładki

Musisz być zalogowany żeby zobaczyć swoje proukty dodane do zakładki

Przejdź do listy porównań
Brak produktów w porównywarce.

Ta strona korzysta z cookies OK, rozumiem Więcej informacji